Hledáte práci a stále nenacházíte? Co děláte špatně?

Marmel
</div>
<p><html><head></head><body></p>
<p>
	Už se vám stalo, že jste bezcílně prohlíželi jeden pracovní inzerát na <a href=vyhledávači práce za druhým, ale ta správná pozice pro vás stále nikde? Přestože je nezaměstnanost nyní téměř na bodu mrazu a o zaměstnance se firmy spíše přetahují, než aby je ignorovali, někdy se může stát, že určité okolnosti brání tomu, aby se vaše vysněná práce potkala s realitou a našli jste vhodnou nabídku.

Spoustu důvodu

Důvodů, proč stále nenacházíte, může být hned několik. Pojďme si na to společně posvítit:

  1. Hledáte ve správné lokalitě?

Je celkem pravděpodobné, že IT odborníky hledají firmy spíše v Praze a okolí a na vesnici na takovou specifickou pozici nejspíš nenarazíte. Přemýšlejte, jaké firmy sídlí ve městě, ve kterém žijete a zkuste tomu přizpůsobit svá očekávání. Nebo uvažujte o změně bydliště, je-li situace bezvýchodná. Mnoho firem si za dobrého zaměstnance rádo připlatí.

  1. Berete v potaz své zkušenosti?

Pokud je vám padesát, máte už leccos za sebou, a hlásíte se pořád dokola na pozice určené pro juniory a čerstvé absolventy, je dost pravděpodobné, že se vám nikdo neozve. Přemýšlejte o tom, jak si na trhu práce stojíte a hlaste se na pozice, které korespondují s vaším profilem.

  1. O jakou mzdu si říkáte?

Zkuste zvážit, zda nemáte příliš vysoké finanční očekávání. Je naprosto v pořádku znát svou cenu, ale je také možné, že určité firmy vás nebudou schopné zaplatit, pokud se vaše požadavky na plat vymykají např. průměrné mzdě v daném městě.

Posted in Nezařazené